RNŻ

Strona Główna
Historia RNŻ
Inni o RNŻ
To, co najważniejsze
Czytelnia
Recenzje
Sklep
Kontakt
Linki
Athletes in Action
Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki
CrossRoads - Na Rozdrożu
Edukacja Finansowa Crown
Forum Kobiet
Ruch Akademicki Pod Prąd
Służba Rodzinie
Fundamenty wiary
kazdystudent.pl
Korespondencyjna Szkoła Biblijna
Film „Jezus”
„Pod Prąd!”
przystań
Szkoła Misyjna im. Pawła Apostoła

nawigacja : strona główna > Strona Główna

Strona Główna

Newsy

Sylwester 2013/14

Jeśli chcesz spędzić Sylwestra i kilka dni przed nim w gronie wierzących studentów, zapraszamy Cię na nasze Sylwestrowisko.

 Boże Narodzenie się zbliża

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną, która może być dla Ciebie pomocą w przygotowaniu się do Świąt.

 Rodzina i szkoła wobec mody na igranie z seksualnością

Jednym z wyzwań, jakie niesie za sobą wychowanie młodego człowieka, jest przygotowanie go do odpowiedzialnego przeżywania seksualności. Zapraszamy na konferencję, poświęconą tej tematyce. Rodzina i szkoła wobec mody na igranie z seksualnością. http://www.igraniezseksualnoscia.pl

 


 Terapia śmiechem

Zbliża się wieczór. Ona i on przy kolacji. Romantyczna muzyka w tle buduje intymną atmosferę. Nagle padają słowa: musimy poważnie porozmawiać. W jednej chwili miły nastrój pryska. Czy istnieje sposób, by na luzie porozmawiać o ważnych sprawach?

Wielka sala wykładowa. Na auli pary młodsze i starsze. Jedni trzymają się za ręce, inni wpatrują się w prelegenta, skupieni tylko na jego wystąpieniu. Na podeście niskiego wzrostu, krótkowłosy prelegent w czarnym garniturze dziarsko maszeruje po scenie.

Nic poważnego

Na początku spotkania większość ludzi wygląda na spiętych. – Pewnie zastanawiacie się co ja tutaj robię – mówi kierując swą uwagę na mężczyzn Mark Gungor. – A wy, kobiety, cieszycie się, że tu jesteście i że udało wam się przyciągnąć tu twego faceta – mówi z zadziorną pewnością. – Ale dlaczego mam wrażenie, że gdy opisujecie idealnego partnera, to jest tak, jakbyście opisywały drugą kobietę? Jedno wiem, że kobiety są skomplikowane, a mężczyźni prości jak słowo seks – kończy zdanie podczas głośnego śmiechu publiczności.

I kto to mówi?

Mark Gungor jest żonaty od ponad 39 lat z tą samą kobietą. Mają dwoje dzieci i pięcioro wnuków. Autor seminarium, przez śmiech do lepszego małżeństwa. Urodził się w Nowym Jorku, a obecnie mieszka w Green Bay w stanie Wisconsin. Obecnie jego wykłady można oglądać w kilku miastach w Polsce, zazwyczaj na pokazach niekomercyjnych. Trzyczęściowe seminarium zostało wydane przez wydawnictwo Vocatio z licencją do przeprowadzania publicznych pokazów.

Zapraszamy na przezabawną i inspirującą Opowieść o dwóch mózgach:

 GDAŃSK – 7 marca 2013, czwartek, 19:00, Bratniak (PG), sala 402

POZNAŃ – 14 marca 2013, czwartek, 19:30, DS. 5, PP, sala na piętrze

KRAKÓW – 20 marca 2013, środa, 20:00, KS Gwarek


Bozenarodzeniewkrotce.pl

W Ewangelii według św. Łukasza czytamy, że Maria – młoda kobieta, która nie miała męża – uwierzyła, że niedługo będzie tulić w swoich ramionach niezwykłe niemowlę. Józef zdecydował się zaufać Bogu i pojąć Marię za żonę pomimo jej stanu (poślubienie kobiety w ciąży było nie do pomyślenia w tamtych czasach). Zrobił to wbrew temu, co myśleli ludzie, a nawet wbrew temu, co sam myślał o tej sytuacji. Pasterze uwierzyli, zostawili swoje stada i poszli oddać pokłon niemowlęciu, które będzie królem, chociaż miejsce jego narodzenia, stajnia, wcale na to nie wskazywało. Mędrcy uwierzyli i prowadzeni przez gwiazdę wyruszyli do dalekiego kraju w poszukiwaniu tego, który wypełni proroctwa z Pism. Wiara splata różne wydarzenia w jedną niezwykłą całość.

Czas Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Mogą to być szczególne święta dla nas tak samo, jak był to niezwykły okres dla tych, którzy towarzyszyli Jezusowi w przyjściu na świat. Jak pasterze, mędrcy, Józef i Maria możemy zaufać, że Bóg się rodzi! Niech ta niezwykła nowina o Bożej miłości, wyrażonej w przyjściu Pana Jezusa na świat, pobudzi nasze serca do wielbienia Go – tak jak pobudziła Marię.

Zapraszamy na specjalnie przygotowaną stronę, do szukania inspiracji, znalezienia ciekawego przepisu lub wykonania własnoręcznie choinki: www.bozenarodzeniewkrotce.pl 

 


Sylwestrowisko 2012

Od 28 grudnia do 2 stycznia, w Nowej Rudzie, odbędzie się Sylwestrowisko – obóz studencki organizowany przez Ruch Akademicki Pod Prąd.

Jak co roku, będzie coś dla ducha i coś dla ciała. Wykłady, seminaria, wspólna zabawa, rozmowy na poważne i mniej poważne tematy. Okazja do naładowania duchowych akumulatorów, spotkania starych znajomych z innych miast i poznania nowych, ciekawych ludzi.

Tegorocznym hasłem przewodnim obozu jest „Bo bez miłości…” czyli o miłości w różnych aspektach. Poniżej opinie osób, które były na poprzednich Sylwestrowiskach:

„To był mój najlepszy sylwester. Super wykłady – trafiające w sedno i super grupki z fajnymi tematami, i fajnymi rozmowami.”

„Ten wyjazd przypomniał mi jak dobrze jest być wśród ludzi, którzy wierzą i kochają Boga. Miałam pierwszy raz na nogach narty.”

"Poznałam wielu sympatycznych ludzi, którzy potrafią być szczerzy w swoich poglądach. Dzięki wykładowi o misji w Ugandzie zrozumiałam, ile dobrego można zrobić w imię wartości chrześcijańskich.”

Więcej na stronie: http://www.sylwestrowisko.rapp.pl/Home.html  

 


Co dzieje się z tą naszą młodzieżą?

To pytanie, jakie zadaje sobie wielu z nas. Obserwujemy, jak borykają się z własną tożsamością, jak często podejmują ryzykowne zachowania. Jak im pomóc? Jak uczyć ich podejmowania właściwych decyzji i wyborów? Jednym ze sposobów może być pomaganie im w kształtowaniu dobrego charakteru poprzez lekcje programu "Młodzież na Rozdrożu".

Serdecznie zapraszamy na konferencję - warsztaty przygotowujące do nauczania programu "Młodzież na Rozdrożu".
Warszawa, 15-18 października 2012 r.
Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić naszą stronę internetową lub skontaktować się z nami telefonicznie pod nr: 663 22 44 33 www.mlodzieznarozdrozu.pl.  

Posiej myśl, a zbierzesz pragnienie,
Posiej pragnienie, a zbierzesz czyn.
Posiej czyn, a zbierzesz nawyk.
Posiej nawyk, a zbierzesz charakter,
A z nim zabezpieczysz swój los.


Otwarty zjazd szkoły misyjnej

Misje często kojarzą się z egzotyką, przyrodą, podróżami, romantyką i pionierską działalnością na terenach nietkniętych ludzką stopą. Jednak większość chrześcijańskich misjonarzy, to postacie anonimowe, wykonujące wiernie swą pracę dla Boga.

Jeśli chcesz usłyszeć niezwykłe historie Bożego działania przez zwykłych Bożych ludzi, poznać misjonarzy służących w różnych stronach świata i zapoznać się z ich pracą, zapraszamy cię od 12 do 14 października 2012 roku na otwarty zjazd Szkoły Misyjnej im. Pawła Apostoła.

Usłyszysz jak Bóg powołuje na misję, jak używa misjonarzy i co czyni przez nich w różnych częściach świata. Przekonasz się, że Bóg powołuje na misję i w Polsce. Dowiesz się co ma decydujący wpływ na losy świata. O tym nie piszą w gazetach i nie mówią w telewizji. A także dowiesz się jaki możesz mieć udział w tym najważniejszym Bożym dziele.

Więcej informacji o programie będzie na: www.szkola-misyjna.org

Miejsce zjazdu: Konferencyjne Centrum Chrześcijańskie Arka 05-822 Milanówek ul. Średnia 131

Cena: 120 zł za 2 dni razem z wyżywieniem.

Zgłoszenia do 7 października 2012 na adres: biuro@szkola-misyjna.org

Termin zjazdu: 12 – 14 października 2012

Szkoła Misyjna im. Pawła Apostoła stawia sobie za cel wybór i przygotowanie misjonarzy świeckich – ochotników do pracy za granicą Polski i jest dziełem chrześcijan różnych kościołów i misji, ponieważ pragnie współpracować z wszystkimi kościołami chrześcijańskimi w Polsce. Patronat misyjny nad szkołą sprawuje Ruch Nowego Życia.

Do tej pory w szkole uczyło się 50 osób, z czego 23 wzięły udział w krótkoterminowych wyjazdach misyjnych (Praga, Mołdawia - Gagauzja, Kaukaz, Etiopia, Uganda, Indie, Syberia, Palestyna). Sześcioro z nich zdecydowało się na służbę długoterminową – ponad rok poza granicami Polski.

Poniżej kilka opinii po zjeździe szkoły misyjnej:

Słuchanie o tym jaka jest sytuacja chrześcijan w różnych krajach niesamowicie poszerza perspektywę i uczy pokory. Czuję się zawstydzona (w pozytywny sposób, tzn. ku poprawie) oddaniem Bogu różnych ludzi. (Anita)

Spotkanie z misjonarzami, i to głównie młodymi ludźmi, uwrażliwiło mnie na potrzebę dzielenia się radością Bożą wśród innych w odległych miejscach. Zachęciło to mnie do zapisania się do szkoły, by ruszyć w drogę z Jezusem w przedzie. Bóg czeka na mnie i na ciebie. (Grzegorz)

Bardzo się cieszę, że tu mogłem być. Niesamowite jest, że istnieje w Polsce Szkoła Misyjna. Moje życie nie będzie takie same od dzisiejszego dnia. (Dawid)

Inspirujący czas. Można spojrzeć na misje i ewangelizację w sposób globalny, poprzez żywych ludzi, którzy znają pracę misyjną od strony praktycznej – sukcesów i porażek. (Paweł)


Rodzina wygrywa

Cała Polska już za chwilę będzie żyła wydarzeniami związanymi z EURO 2012. A czas przed telewizorem w naszych rodzinach zostanie zawłaszczony przez męską publiczność. Czy ta sytuacja ma spowodować w naszych rodzinach podziały? Nie! Czas oglądania wydarzeń sportowych odpowiednio spożytkowany, może tylko zespolić nasze rodziny.

Ideą wydania filmów DVD w jednym pakiecie „Rodzina Wygrywa”, jest zachęta do wartościowego wykorzystania rodzinnego czasu przed telewizorem podczas EURO2012. Filmy pomagają skupić uwagę całej rodziny nie tylko na sporcie. Pomogą wyjaśnić naszym dzieciom, że życie w oparciu o wartości ma cel i sens, a wspólny czas przed telewizorem, może nabrać innego koloru. Trzymając kciuki za naszą reprezentację, sercem będziemy oddani temu, by wygrała nasza rodzina.

Pakiet został zbudowany tak, by zainteresować sportem oraz wartościami, zarówno męską część rodziny, jaki i żeńską. DVD zawiera film „Zwycięzcy”, dokument o piłkarzach, którzy odnaleźli w swojej grze coś więcej niźli trofea. Znaleźli przyjaźń z Bogiem i równowagę w życiu. Film „Opowieść o Jezusie”, natomiast, jest skierowany do dzieci i w znakomity sposób przybliża im postać Jezusa. Inne dwa filmy w pakiecie: „Pasja i Siła” oraz „Maria Magdalena”, to obrazy adresowane do kobiet. Ten pierwszy, pokazuje kobiety w sporcie. Ich siłę, wytrwałość w dążeniu do celu, ale również opowiada o kobietach, które odnalazły swoją wieczną pasję. Drugi, „Maria Magdalena” rozwija tą myśl, pokazując prawdziwą wartość kobiety z perspektywy Jezusa.

Wydawcą pakietu jest Ruch Nowego Życia, Forum Kobiet oraz Athletes in Action Polska.

Film można otrzymać pisząc na adres: biuro@rnz.org.pl  


Prawdziwe zwycięstwo

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 rozpoczną się 8 czerwca, a zakończą meczem finałowym w niedzielę 1 lipca. Sposobem na dobre przygotowanie do mistrzostw jest nie tylko poznanie ich historii, ale również odkrycie piłkarzy od innej strony…

Najważniejszym wydarzeniem w karierze Marcosa Senny było zwycięstwo w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w 2008 roku. – W noc przed finałem myślałem, że nie zasnę. Wziąłem tabletkę nasenną i tylko dzięki temu spałem do rana – mówi Marcos Senna wspominając finał. – Natomiast podczas meczu byłem naprawdę zaangażowany w grę. To był niezwykły dzień. Wygraliśmy! Nie tylko wszyscy gracze, ale i cała Hiszpania świętowała zwycięstwo.

Mecz ćwierćfinałowy z Włochami był równie ciekawą rozgrywką, którą rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. – W ćwierćfinałach świętowaliśmy zwycięstwo nad Włochami nawet bardziej niż zwycięstwo w finale – wspomina Senna. – Wszystko dlatego, że Hiszpania, w dużych rozgrywkach, nie potrafiła wyjść poza ćwierćfinał. No i oczywiście Włochy wygrały Mistrzostwa Świata w 2006 roku. Dzień wcześniej ćwiczyliśmy rzuty karne, ale tego dnia graliśmy przez 90 minut plus dodatkowy czas. Byłem wykończony i miałem skurcze w całym ciele. Wiedziałem, że będę jednym ze strzelających rzuty karne. Mimo to byłem spokojny i czułem jak Bóg daje mi pokój i jasność umysłu. Udało mi sie zdobyć bramkę!

Marcos Senna w wywiadzie mówi nie tylko o tym, jak zachował pokój w stresującej sytuacji, ale również tłumaczy dlaczego mówiąc o piłce nożnej wspomina o Bogu.

Przewodnik po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej będzie dystrybuowany przez Athletes in Action. Treść przewodnika zawiera: Historię Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej
Poprzednich zwycięzców
Wyniki Polski i Ukrainy
Miejsca rozgrywek
Profil gracza
Harmonogram
W jaki sposób odbywały się kwalifikacje
Euro 2008
Prawdziwe zwycięstwo

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest prawdziwe zwycięstwo lub przekazać tą informację swoim znajomym, możesz otrzymać przewodnik po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. W tym celu napisz na adres: biuro@rnz.org.pl

Terminarz będzie dostępny od 22 maja 2012 roku.


Amerykańscy kadeci opowiadali o swojej relacji z Bogiem.

Dziewięciu studentów z elitarnej United States Air Force Academy w Colorado Springs przyjechało do Polski na zaproszenie chrześcijańskiej organizacji Ruchu Akademickiego Pod Prąd, która jest częścią Ruchu Nowego Życia.

Wcześniej odwiedzili Kraków i Warszawę, by dotrzeć do Łodzi. Cytując za łódzkim Radiem Plus: Przyjechali do nas dosłownie na jeden wieczór i jeden dzień - tłumaczy Łukasz Wysocki, współorganizator spotkania. - Wcześniej byli już trzy lata temu. To było bardzo fajne doświadczenie, dla nich i dla nas. Mówili o swojej szkole o tym, jak trudno się do niej dostać i ukończyć ją, bo presja jest ogromna. Ale przede wszystkim o tym, jak ich życie zmienił Bóg i jak pomaga im na co dzień - dodawał Wysocki.

Więcej możesz posłuchać i obejrzeć na stronie: http://archidiecezja.lodz.pl/new/?news_id=c40303d1a43ba25361cadc4fa5956a5b


Kongregacja Odpowiedzialnych

Od 17 do 19 lutego 2012, około tysiąc liderów z Ruchu Światło-Życie spotkało się na Jasnej Górze, by poruszyć kwestie duchowego pomnożenia.

W ramach partnerstwa pomiędzy Ruchem Światło-Życie oraz Ruchem Nowego Życia oraz dzięki zaproszeniu moderatora generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Adama Wodarczyka, na kongregacji pojawiła się delegacja Ruchu Nowego Życia.

– To był bardzo inspirujący czas dla mnie osobiście – mówi Piotr Werwiński, aktywny lider Ruchu Nowego Życia. – Osobiście byłem poruszony uczestniczeniem w tym wydarzeniu. Do tej pory wspominam uczestnictwo we wspólnym wielbieniu Boga.

Podczas 37. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie głównym prelegentem był Geok Seng Lim, Chińczyk pochodzący z muzułmańskiej Malezji. – Zainspirowały mnie sesje prowadzone przez Lima – mówi Zbigniew Masewicz, lider Ruchu Nowego Życia, współtwórca programów ewangelizacyjnych skierowanych do środowisk sportowych. – Czuję się zmotywowany do jeszcze większego oddania tworzeniu pomnarzających ruchów opierając się na mocy Jezusa Chrystusa.

– Atmosfera podczas spotkania była bardzo dobra, a Lim został bardzo miło przyjęty – wspomina Piotr. – Cieszę się, że miałem przywilej uczestniczyć w ważnym wydarzeniu. Mogłem w tak dużym gronie modlić się za nasz kraj, zwłaszcza, że na tegorocznej Kongregacji zebrali się przedstawiciele wszystkich polskich diecezji.

Moderator generalny Ruchu Światło-Życie, ks. dr Adam Wodarczyk, gdy rozpoczynał Kongregację, przypomniał wydarzenia sprzed 25-ciu lat, kiedy to podczas 12. KO zebrani otrzymali wiadomość o śmierci Ojca Franciszka Blachnickiego. Zakończył myślą, o konieczności podjęcia refleksji nad przyszłością i dalszym rozwojem Ruchu. Nasza delegacja wróciła do swych domów pełna nowych myśli i zapału do ewangelizacji.

Relacje ze spotkania można przeczytać na: www.oaza.pl

Zdjęcia w tym artykule również pochodzą ze strony www.oaza.pl


 INSPIRUJĄCY MAGAZYN

Magazyn „Cała ty” jest niezwykle wartościową, jednorazową publikacją adresowaną do kobiet. Magazyn został wydany przez Forum Kobiet działające w ramach Ruchu Nowego Życia. „Cała ty” powstała dzięki wspólnej pracy wielu kobiet, które pragnęły podzielić się swoją historią. Można w nim znaleźć artykuły na temat urody, pasji, relacji w życiu, ale co najważniejsze, lektura ma na celu dodanie odwagi do zmian na lepsze, podniesienie na duchu i zachętę do wytrwałości pomimo trudności. Artykuły zawarte w magazynie inspirują swoje czytelniczki do spojrzenia w nowy sposób na siebie, relacje z innymi oraz osobistą relacje z Bogiem.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatny egzemplarz Magazynu dla kobiet „Cała Ty”, skontaktuj się z Jagodą Markiewicz biuro@forumkobiet.pl  lub z kobietami w Twoim mieście wymienionymi w zakładce Kontakt na stronie www.forumkobiet.pl.

  


Razem jako zespół

Zapraszamy serdecznie na konferencję dla małżeństw, która odbędzie się 29 października 2011 o godz. 9:00 – 17:30 na ul. Waliców 25 w Warszawie. Temat konferencji: Razem jako zespół.

Jeśli pragniecie:
 aby wasze małżeństwo nabrało nowego blasku
 lepiej się poznać i zrozumieć jako małżonkowie
 odkryć Boży plan dla małżeństwa, by było ono prawdziwie satysfakcjonującym związkiem
 zrozumieć przyczyny niektórych Waszych problemów i poznać sprawdzone sposoby ich rozwiązywania
 podjąć wysiłek doskonalenia Waszego małżeństwa, dania mu nowej nadziei czy jeszcze jednej szansy

Wykładowcy: Magda i Wiesław Grabowscy oraz Grażyna i Krzysztof Motyka.

Tematy wykładów:
 Zagrożenia i konflikty
 Boży plan dla naszego zespołu
 Boża moc dla nas
 Wzmacnianie relacji w naszym zespole

Koszt uczestnictwa (42 zł od pary) obejmuje obiad i komplet materiałów.
W trakcie przerw kawa, herbata i ciasteczka.
Zapewniamy opiekę dla dzieci w trakcie wykładów
Informacje i zapisy: Dawid tel. 506 466 330, konferencjamalzenstwa@wp.pl


Opowiedz innym swoją historię

Zapewne wielu z nas przypomina sobie swą decyzję zawierzenia Jezusowi. Następnie stopniową przemianę sposobu myślenia i charakteru. Mając w pamięci to doświadczenie, obserwując problemy naszych bliskich, chcielibyśmy im pomóc. Powiedzieć o Jezusie, o tym, że zaufanie Mu może stać się początkiem głębokich przemian w życiu. Jednakże rzadko mówimy o ewangelii. Czasami boimy się lub po prostu nie wiemy jak to zrobić.

By wyjść tym problemom naprzeciw, Ruch Nowego Życia, zaprasza na warsztaty pt: Moja historia, czyli jak opowiedzieć o Chrystusie, który przemienił moje życie. Spotkanie odbędzie się 1 października 2011 od godziny 9:30, w sali konferencyjnej AGAPE (ul. Polnej Róży 1 C, Warszawa - Kabaty).

W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się, jak w ciekawy sposób napisać swoją historię poznania Pana Jezusa, a także jak przedstawić komuś ewangelię używając Czterech praw duchowego życia. Każdy uczestnik, który wypełni wszystkie zadania, na koniec otrzyma 250 - 300 egzemplarzy książeczki Moja historia z jego własną historią poznania Jezusa, którą będzie mógł używać w osobistej ewangelizacji. – W Polsce ponad trzydzieści osób posługuje się książeczką Moja historia, wiele z nich rozdało już pierwszy nakład i poprosiło o dodruk – opowiada Janusz Sylwestrowicz, koordynator projektu Moja historia. – Osoby korzystające z książeczki są zachęcone tym, że mogą w ten sposób składać świadectwo o swojej żywej wierze. Czasem zdarza się, że ktoś po przeczytaniu jej chce więcej rozmawiać. Nawet w ostatnim tygodniu moja żona, miała taką sytuację – opowiada Janusz Sylwestrowicz.

Warsztaty są bezpłatne. Uczestnicy pokrywają 50% kosztów druku ich książeczek. Cena jednego egzemplarza wynosi około złotówki. – Warsztaty dotyczą przede wszystkim tego, co chrześcijanie powinni robić na co dzień, a czego nie robią, bo się wstydzą, boją, albo nie wiedzą jak to robić – mówi Janusz Sylwestrowicz – czyli dotyczą osobistej ewangelizacji. Przekazujemy minimum niezbędnych umiejętności, by uczestnik mógł poczuć się pewniej w składaniu świadectwa o Jezusie. Pomagamy też przygotować proste narzędzie do łatwego przekazywania ewangelii. Te osoby, które dotąd uczestniczyły w warsztatach, były bardzo zachęcone.

PROGRAM WARSZTATÓW

Pierwsza sesja
1. Motywacja do dzielenia się ewangelią.
2. Jak napisać swoją historię poznania Pana Jezusa.
3. Cztery Prawa Duchowego Życia jako proste narzędzie do przedstawienia ewangelii.
4. Warsztaty – jak przedstawić komuś ewangelię.
5. Warsztaty z pisania historii.

Druga sesja (po ok. 4 – 6 tygodniach)
1. Dzielenie się doświadczeniami z wykonania zadania domowego.
2. Wyjaśnienie roli Ducha Świętego w ewangelizacji.
3. Jak poradzić sobie w drugiej części prezentacji Czterech praw duchowego życia.
4. Jak zorganizować większe spotkanie ewangelizacyjne.
5. Warsztaty – czytanie swoich historii.

Uwaga! Obowiązkowe, wartościowe zadania domowe.

Zgłoszenia przyjmują:
Elżbieta Sylwestrowicz: 663-224-471, esylwestrowicz@rnz.org.pl
Janusz Sylwestrowicz: 663-224-421, jsylwestrowicz@rnz.org.pl


Otwarty zjazd szkoły misyjnej

Misje niejednemu kojarzą się z egzotyką, przyrodą, podróżami, romantyką i pionierską działalnością na terenach nietkniętych ludzką stopą. Jednak większość misjonarzy, to postaci anonimowe, wykonujące wiernie swą pracę dla Boga.

Jeśli chcesz poznać misjonarzy służących w różnych stronach świata, zapoznać się z ich pracą i usłyszeć niezwykłe historie Bożego działania przez zwykłych Bożych ludzi, zapraszamy cię od 14 do 16 października na otwarty zjazd Szkoły Misyjnej im. Pawła Apostoła. Tam odkryjesz jaki możesz mieć udział w najważniejszym Bożym dziele.

Podczas zjazdu poznasz nieznane Indie, dowiesz się o zapomnianych Romach na Ukrainie, niepiśmiennych plemionach Etiopii, narodach Kaukazu i dzieciach Ugandy. Ale również poznasz nie tylko polskich misjonarzy, ale rodzinę misjonarzy z Argentyny.

Na zjeździe dowiesz się co ma decydujący wpływ na losy świata. O tym nie piszą w gazetach i nie mówią w telewizji!!!

Więcej informacji o programie na: www.szkola-misyjna.org

Miejsce zjazdu:
Konferencyjne Centrum Chrześcijańskie Arka
05-822 Milanówek
ul. Średnia 131

Cena: 100 zł za 2 dni razem z wyżywieniem.

Zgłoszenia do 1 października 2011 na adres: biuro@szkola-misyjna.org

Termin zjazdu: 14 – 16 Października

Szkoła Misyjna im. Pawła Apostoła stawia sobie za cel wybór i przygotowanie misjonarzy świeckich – ochotników do pracy za granicą Polski i jest dziełem chrześcijan różnych kościołów i misji, ponieważ pragnie współpracować z wszystkimi kościołami chrześcijańskimi w Polsce. Patronat misyjny nad szkołą sprawuje Ruch Nowego Życia.

Do tej pory w szkole uczyły się 42 osoby, z czego 22 wzięły udział w krótkoterminowych wyjazdach misyjnych (Mołdawia, Kaukaz, Etiopia, Praga, Indie, Syberia). Do tej pory siedmioro z nich zdecydowało się na służbę długoterminową – ponad rok poza granicami Polski.

Poniżej kilka opinii po zjeździe szkoły misyjnej:

Słuchanie o tym jaka jest sytuacja chrześcijan w różnych krajach niesamowicie poszerza perspektywę i uczy pokory. Czuję się zawstydzona (w pozytywny sposób, tzn. ku poprawie) oddaniem Bogu różnych ludzi.
Anita

Spotkanie z misjonarzami, i to głównie młodymi ludźmi, uwrażliwiło mnie na potrzebę dzielenia się radością Bożą wśród innych w odległych miejscach. Zachęciło to mnie do zapisania się do szkoły, by ruszyć w drogę z Jezusem w przedzie. Bóg czeka na mnie i na ciebie.
Grzegorz

Bardzo się cieszę, że tu mogłem być. Niesamowite jest, że istnieje w Polsce Szkoła Misyjna. Moje życie nie będzie takie same od dzisiejszego dnia.
Dawid

Inspirujący czas. Można spojrzeć na misje i ewangelizację w sposób globalny, poprzez żywych ludzi, którzy znają pracę misyjną od strony praktycznej – sukcesów i porażek.
Paweł

 


Zapraszamy na seminarium pt. Tajemnica mózgu młodego człowieka. Głównym prelegentem będzie Grzegorz Baczewski, lekarz medycyny i doradca rodzinny. 28 maja 2011 r., 10.30 – 14.00. Szczegóły...


Jezus oczami Marii Magdaleny

W zabrzańskim kinie Roma przy okazji dnia kobiet, wyświetlony został film „Maria Magdalena”. Projekcja filmu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu trzech dni marca, film obejrzało ponad 750 osób.

Organizatorem projekcji był Ruch Nowego Życia oraz Ruch Światło Życie – Domowy Kościół diakonia ewangelizacji diecezji Gliwickiej. Film „Maria Magdalena” powstał w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku i od tego czasu był pokazywany w wielu krajach świata. Kobiety we wszystkich kulturach mają te same potrzeby, troski, nadzieje i lęki. Wiele z nich doświadczyło bólu i poniżenia z powodu swej płci. „Maria Magdalena” porusza te tematy, jak żaden film do tej pory. To opowieść o życiu Marii z Magdali. Jest ona narratorem i bohaterką opowieści. Obraz ten podkreśla wartość, jaką Jezus przypisywał kobietom. – Historię tego filmu znam od lat, ale oglądając go w klimacie pełnym uczuć, film umocnił moją wiarę i na pewno będę w niej trwać i dążyć ku dobremu – mówi Brygida, lat 22. – Jestem pod ogromnym wrażeniem świadectwa, które usłyszałam po projekcji.

Tematyka, chociaż dotyczy wydarzeń starożytnych, dotyka emocji w nowożytnych czasach. – Jest to głęboko poruszający, ukazujący szczególnie godność kobiety film. Ukazuje wielką  miłość Jezusa do człowieka – mówi Grzegorz, lat 33. 

Relację z wydarzenia można obejrzeć klikając tutaj.


Miej serce, patrz w serce, dzikie serce

Ruch Nowego Życia obejmuje patronatem spotkanie z autorem książki „Dzikie serce”. Po raz pierwszy amerykański pisarz i znany mówca przyjedzie do Europy. W Warszawie będzie miał wykłady na temat sposobów kształtowania w sobie Bożego serca. Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia 2011 roku w Traffic Club, ul. Bracka 25.  Planowana jest prelekcja oraz dyskusja. Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł przy zapisach do 20 marca, po tym terminie 40 zł.

John Eldredge jest założycielem i dyrektorem Ransomed Heart Ministry. Jest znanym amerykańskim mówcą i pisarzem, autorem światowego bestselleru „Dzikie serce”.

Zapisy na spotkanie na stronie: www.proem.pl


Konferencja dla rodzin

Na początku lutego 2011 roku, Wspólnota Rodzin OSTOJA działająca przy klasztorze o. o. Dominikanów w Gdańsku, zorganizowała Konferencję dla rodziców. Prelegentami byli Marzena Piechota oraz Magda i Wiesław Grabowscy ze Służby Rodzinie działającej przy Ruchu Nowego Życia.

Konferencję otworzyła Halina Serwatko, nauczyciel z wieloletnim stażem ze szkoły nr 24 im. Gustawa Morcinka w Gdańsku i powiedziała, że wielu ludzi pragnie, by ich rodziny były szczęśliwe, często jednak nie wiedzą jak to osiągnąć. – Celem konferencji jest pomoc małżeństwom w osiąganiu sukcesów wychowawczych poprzez poznanie i zastosowanie chrześcijańskiego nauczania na temat życia rodzinnego – powiedziała Halina Serwatko i zaprosiła prelegentów do rozpoczęcia wykładów.

Magdalena i Wiesław Grabowscy

– W wykładach uczestniczy pięćdziesiąt osób – mówi Marcin Kolasiński, członek wspólnoty rodzin OSTOJA. Podczas spotkania został poruszony temat zapobiegania działaniom ryzykownym u dzieci. Omówiono czynniki sprzyjające powstawaniu takich zachowań oraz podano przykłady jak rodzic może chronić swoje dziecko. Prelegenci włączając słuchaczy i dzieląc się swoim doświadczeniem, omówili szczegółowo jak przebiega proces wychowywania dziecka. – Odkryłem, że nie zastanawiałem się nad procesem wychowawczym – mówi Krzysztof Kazub, ojciec dwóch córek. – Wychowanie często polegało na powielaniu schematów zachowań wyniesionych z domu, a nie przemyślanym procesie inwestowania w charakter moich dzieci.

Podczas przerw można było zakupić literaturę na temat wychowania dzieci. Natomiast w czasie obiadu trwały ożywione dyskusje w kuluarach. – Chciałam w połowie konferencji wrócić do domu – mówi Lucyna Wilkowska, mama trzech córek. – Jednak treści są tak ciekawe, że zadzwoniłam do męża, uprzedzając go, że zostanę do końca.

– Na konferencji otrzymaliśmy esencję informacji na temat wychowania dzieci – mówi Mariusz Roczkowski, ojciec czteroletniego syna. – Odkryłem podczas wykładów, że nie rozumiałem korelacji pomiędzy okazywaniem uczuć mojej żonie, a zachowaniem mego syna. Nasz syn zazwyczaj przytulał się do nas, gdy my przytulamy się do siebie. Podczas spotkania prelegenci nazwali to, ogrzewaniem się dziecka w cieple naszej miłości. To zachęciło mnie do częstszego okazywania miłości mojej małżonce.

Wszystkie foto w tym newsie: Bartłomiej Serkowski


Edukacja finansowa CROWN

27 listopada 2010 roku, w Auli Gimnazjum i Ogólnokształcącego Liceum Jezuitów w Gdyni odbyła się konferencja „Biblia o finansach”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Edukacja finansowa CROWN działającą przy Ruchu Nowego Życia.


Wykładowca Zdzisław Miara - koordynator projektu CROWN

Konferencja była wspierana organizacyjnie przez Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich oraz Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe w Gdyni. Natomiast patronat medialny objęło Radio Plus Gdańsk, trojmiasto.pl oraz  Twoja Gazeta.

W konferencji wzięło udział 200 osób. Podczas konferencji omówiono sposoby tworzenia planu wydatków i budżetu domowego. Mówiono o tym, jak unikać popadania w długi i jak z nich wyjść, mówiono też o tym, jak być zadowolonym z tego, co się ma i zachęcano do oszczędzania. Dodatkowo poruszono tematy: jak pracować, aby podobać się Bogu, jak prowadzić firmę z czystym sumieniem i jak nauczyć dzieci mądrego korzystania z pieniędzy.

Honorowy patronat nad konferencją „Biblia o finansach” objął Arcybiskup Metropolita Gdański,  Sławoj Leszek Głódź.


III Chrześcijański Tydzień Społeczny

Na początku listopada 2010 roku, w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, odbył się III Chrześcijański Tydzień Społeczny.

Do wzięcia udziału w nim został zaproszony, również Ruch Nowego Życia. W debacie wzięło udział 250 osób z całej Polski, w tym między innymi: działacze „Solidarności”, stowarzyszeń chrześcijańskich, organizacji społecznych, a także naukowcy, publicyści, samorządowcy, przedsiębiorcy. Obradowano nad problemami społecznymi Polski współczesnej. Hasło przewodnie Tygodnia brzmiało: „Niezależny i Samorządny Naród. Społeczeństwo Polskie w 30 lat po powstaniu Solidarności." – Najistotniejsze podczas tej konferencji było dla mnie to, że polityka prorodzinna jest bardzo rozwinięta w Europie, natomiast nasz kraj, w działaniach na rzecz rodziny, znajduje się na szarym końcu – mówi Jolanta Lehwark, przedstawicielka Ruchu Nowego Życia, słuchaczka obrad III CHTS.

W referatach i debatach panelowych podkreślano przede wszystkim słabość wymiaru wspólnotowego i społeczeństwa obywatelskiego, brak efektywnego mechanizmu partycypacji i dialogu społecznego, nieefektywność ośrodków opiniotwórczych artykułujących autentyczne potrzeby społeczne, jałowość klasy politycznej i egoizm warstwy najbogatszych Polaków, a także brak debaty publicznej nad najważniejszymi problemami narodu. – Dostrzegłam, że w mediach nie rozmawia się o tematach najistotniejszych, tych, które mają wartość same w sobie, ale też będą miały ogromny wpływ na naszą przyszłość – mówi Jolanta Lehwark. – Nie mówi się o braku w naszym kraju dobrej polityki prorodzinnej, właściwych systemach podatkowych, ulg w opłatach dla licznych rodzin. Przyrost naturalny w Polsce jest jednym z najniższych w Europie, co oznacza, że pokolenie następne będzie o 40% mniej liczne.

Dyskusja nie ograniczała się jedynie do analizy słabych stron państwa i społeczeństwa polskiego. Dyskutowano również o nieadekwatności i słabości polityk publicznych, co owocuje m.in. rosnącą rozpiętością dochodów, kryzysem edukacji, zaniedbaniami rodziny, oraz środowisk wykluczonych, którym państwo nie tworzy odpowiednich warunków rozwoju. – Jesteśmy jednymi z ostatnich w Europie, jeśli chodzi o przeciętny dochód rodziny – mówi Jolanta Lehwark. – Coraz więcej dzieci emigruje z rodzin naturalnych do rodzin zastępczych, mimo tego, że jest coraz mniej dzieci.

Zebrani w Stoczni Gdańskiej działacze i intelektualiści rysowali pozytywne koncepcje budowania ładu społecznego w Polsce, promowania elit mogących stać się przywództwem narodowym, przypominając o ważnej roli Kościoła w tej dziedzinie.

Na podstawie materiałów organizatorów III Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego.

Copyright (c) 2000 - 2014 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
CMS, powered by WEB interface, internet ART