RNŻ

Strona Główna
Historia RNŻ
Inni o RNŻ
To, co najważniejsze
Czytelnia
Recenzje
Kontakt
Linki
polityka prywatności
Athletes in Action
Chrześcijańskie Forum Pracowników Nauki
CrossRoads - Na Rozdrożu
Edukacja Finansowa Crown
Forum Kobiet
Ruch Akademicki Pod Prąd
Służba Rodzinie
Fundamenty wiary
kazdystudent.pl
Korespondencyjna Szkoła Biblijna
Film „Jezus”
„Pod Prąd!”
przystań
Szkoła Misyjna im. Pawła Apostoła

nawigacja : strona główna > Strona Główna

Strona Główna

Newsy

Tydzień Jezusa
Josh McDowell w Polsce


Zmiana nazwy

Ruch Nowego Życia jest w procesie zmiany nazwy na Ruch Chrześcijański Mt28. Formalnie funkcjonujemy już pod nową nazwą, ale w praktyce aktualizacja różnych materiałów, dokumentów, stron internetowych itp. zajmie jeszcze trochę czasu.


Akcje Letnie RAPP 2014

SPEED BIBLIJNY

Możliwość poznania skutecznych metod studiowania Pisma Świętego w pięknym, górskim otoczeniu Beskidu Śląskiego.

Temat: Świę(TY)mi bądźcie... - 1 List św. Piotra

Miejsce: Wisła-Kozińce Wykładowca: Staszek Sylwestrowicz

Termin: 8-15 września Koszt: 240 zł. Zapisy: Agnieszka Szlęzak, 601553577, saaasz@gmail.com. Więcej informacji na stronie: www.speed.rapp.pl  

PRZYSTANEK JEZUS

Pragniesz poznawać ludzi i Jezusa? Przystanek Jezus to świetna okazja, by w luźnej atmosferze rozmawiać z uczestnikami Przystanków Woodstock i Jezus oraz, by poznać ich historie życia i podzielić się z nimi swoją, tą najważniejszą - historią życia z Jezusem... 

Zgłoszenia: Darek Wit, dariuszwit@gmail.com. Termin, koszt i więcej informacji na stronie: www.przystanekjezus.pl 

WŁADEK - "... o Władku nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć..."

Turnus 1: 4-30 VII. Zapisy: Asia Peżyńska, 665800795, joannapezynska@gmail.com.

Turnus 2: 30 VII - 24 VIII. Zapisy: Krzysiek Banacki, 660803173, kbanacki@rnz.org.pl. 

Więcej informacji: www.wladek.rapp.pl. 


Sylwester 2013/14

Jeśli chcesz spędzić Sylwestra i kilka dni przed nim w gronie wierzących studentów, zapraszamy Cię na nasze Sylwestrowisko.

 Boże Narodzenie się zbliża

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną, która może być dla Ciebie pomocą w przygotowaniu się do Świąt.

 Rodzina i szkoła wobec mody na igranie z seksualnością

Jednym z wyzwań, jakie niesie za sobą wychowanie młodego człowieka, jest przygotowanie go do odpowiedzialnego przeżywania seksualności. Zapraszamy na konferencję, poświęconą tej tematyce. Rodzina i szkoła wobec mody na igranie z seksualnością. http://www.igraniezseksualnoscia.pl

 


 Terapia śmiechem

Zbliża się wieczór. Ona i on przy kolacji. Romantyczna muzyka w tle buduje intymną atmosferę. Nagle padają słowa: musimy poważnie porozmawiać. W jednej chwili miły nastrój pryska. Czy istnieje sposób, by na luzie porozmawiać o ważnych sprawach?

Wielka sala wykładowa. Na auli pary młodsze i starsze. Jedni trzymają się za ręce, inni wpatrują się w prelegenta, skupieni tylko na jego wystąpieniu. Na podeście niskiego wzrostu, krótkowłosy prelegent w czarnym garniturze dziarsko maszeruje po scenie.

Nic poważnego

Na początku spotkania większość ludzi wygląda na spiętych. – Pewnie zastanawiacie się co ja tutaj robię – mówi kierując swą uwagę na mężczyzn Mark Gungor. – A wy, kobiety, cieszycie się, że tu jesteście i że udało wam się przyciągnąć tu twego faceta – mówi z zadziorną pewnością. – Ale dlaczego mam wrażenie, że gdy opisujecie idealnego partnera, to jest tak, jakbyście opisywały drugą kobietę? Jedno wiem, że kobiety są skomplikowane, a mężczyźni prości jak słowo seks – kończy zdanie podczas głośnego śmiechu publiczności.

I kto to mówi?

Mark Gungor jest żonaty od ponad 39 lat z tą samą kobietą. Mają dwoje dzieci i pięcioro wnuków. Autor seminarium, przez śmiech do lepszego małżeństwa. Urodził się w Nowym Jorku, a obecnie mieszka w Green Bay w stanie Wisconsin. Obecnie jego wykłady można oglądać w kilku miastach w Polsce, zazwyczaj na pokazach niekomercyjnych. Trzyczęściowe seminarium zostało wydane przez wydawnictwo Vocatio z licencją do przeprowadzania publicznych pokazów.

Zapraszamy na przezabawną i inspirującą Opowieść o dwóch mózgach:

 GDAŃSK – 7 marca 2013, czwartek, 19:00, Bratniak (PG), sala 402

POZNAŃ – 14 marca 2013, czwartek, 19:30, DS. 5, PP, sala na piętrze

KRAKÓW – 20 marca 2013, środa, 20:00, KS Gwarek


Bozenarodzeniewkrotce.pl

W Ewangelii według św. Łukasza czytamy, że Maria – młoda kobieta, która nie miała męża – uwierzyła, że niedługo będzie tulić w swoich ramionach niezwykłe niemowlę. Józef zdecydował się zaufać Bogu i pojąć Marię za żonę pomimo jej stanu (poślubienie kobiety w ciąży było nie do pomyślenia w tamtych czasach). Zrobił to wbrew temu, co myśleli ludzie, a nawet wbrew temu, co sam myślał o tej sytuacji. Pasterze uwierzyli, zostawili swoje stada i poszli oddać pokłon niemowlęciu, które będzie królem, chociaż miejsce jego narodzenia, stajnia, wcale na to nie wskazywało. Mędrcy uwierzyli i prowadzeni przez gwiazdę wyruszyli do dalekiego kraju w poszukiwaniu tego, który wypełni proroctwa z Pism. Wiara splata różne wydarzenia w jedną niezwykłą całość.

Czas Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Mogą to być szczególne święta dla nas tak samo, jak był to niezwykły okres dla tych, którzy towarzyszyli Jezusowi w przyjściu na świat. Jak pasterze, mędrcy, Józef i Maria możemy zaufać, że Bóg się rodzi! Niech ta niezwykła nowina o Bożej miłości, wyrażonej w przyjściu Pana Jezusa na świat, pobudzi nasze serca do wielbienia Go – tak jak pobudziła Marię.

Zapraszamy na specjalnie przygotowaną stronę, do szukania inspiracji, znalezienia ciekawego przepisu lub wykonania własnoręcznie choinki: www.bozenarodzeniewkrotce.pl 

 


Sylwestrowisko 2012

Od 28 grudnia do 2 stycznia, w Nowej Rudzie, odbędzie się Sylwestrowisko – obóz studencki organizowany przez Ruch Akademicki Pod Prąd.

Jak co roku, będzie coś dla ducha i coś dla ciała. Wykłady, seminaria, wspólna zabawa, rozmowy na poważne i mniej poważne tematy. Okazja do naładowania duchowych akumulatorów, spotkania starych znajomych z innych miast i poznania nowych, ciekawych ludzi.

Tegorocznym hasłem przewodnim obozu jest „Bo bez miłości…” czyli o miłości w różnych aspektach. Poniżej opinie osób, które były na poprzednich Sylwestrowiskach:

„To był mój najlepszy sylwester. Super wykłady – trafiające w sedno i super grupki z fajnymi tematami, i fajnymi rozmowami.”

„Ten wyjazd przypomniał mi jak dobrze jest być wśród ludzi, którzy wierzą i kochają Boga. Miałam pierwszy raz na nogach narty.”

"Poznałam wielu sympatycznych ludzi, którzy potrafią być szczerzy w swoich poglądach. Dzięki wykładowi o misji w Ugandzie zrozumiałam, ile dobrego można zrobić w imię wartości chrześcijańskich.”

Więcej na stronie: http://www.sylwestrowisko.rapp.pl/Home.html  

 


Co dzieje się z tą naszą młodzieżą?

To pytanie, jakie zadaje sobie wielu z nas. Obserwujemy, jak borykają się z własną tożsamością, jak często podejmują ryzykowne zachowania. Jak im pomóc? Jak uczyć ich podejmowania właściwych decyzji i wyborów? Jednym ze sposobów może być pomaganie im w kształtowaniu dobrego charakteru poprzez lekcje programu "Młodzież na Rozdrożu".

Serdecznie zapraszamy na konferencję - warsztaty przygotowujące do nauczania programu "

Copyright (c) 2000 - 2019 Ruch Nowego Życia
All Rights Reserved
CMS, powered by WEB interface, internet ART